Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Сила В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Сила В. Г. 
Громадянський поступ в сучасній Україні: чинники та зміст / В. Г. Сила // Проблеми соц. роботи: філософія, психологія, соціологія. - 2015. - № 1. - С. 85-90. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Проаналізовано теоретичні підходи та чинники громадянського поступу українського суспільства в контексті зарубіжного та вітчизняного соціально-філософських дискурсів. Громадянський поступ розглядається як творчий процес, зміст якого впливає на всі сфери суспільного життя і реалізується під впливом спектру чинників, які відображають тенденції суспільної трансформації.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*218 + С5*25(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74279 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Сила В. Г. 
Теорія і практика творення соціального капіталу громади в умовах суспільних трансформацій / В. Г. Сила, Т. І. Сила // Проблеми соц. роботи: філософія, психологія, соціологія. - 2016. - № 1. - С. 98-106. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Здійснено пошук векторів наукового дискурсу проблеми теоретико-праксеологічних засад нарощування й формування соціального капіталу громади в умовах сучасних трансформацій українського суспільства. Порівняно ключові ідеї у визначенні змісту соціального капіталу в зарубіжних та вітчизняних джерелах, запропоновано виділення основних підходів до інтерпретації соціального капіталу громади, які склалися в західній суспільствознавчій традиції. Висвітлено досвід творення соціального капіталу громади в українських реаліях, зокрема, в процесі реалізації проекту ЄС/ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду".


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*612 + С5*328.943

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74279 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Сила Т. І. 
Соціальна роль українських громад: історія та сучасність / Т. І. Сила, В. Г. Сила // Проблеми соц. роботи: філософія, психологія, соціологія. - 2018. - № 1. - С. 79-85. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Дослідження української громади, конкретизація її ролі в суспільних перетвореннях зумовлені пошуком ефективних стратегій суспільного поступу нашої держави. Проаналізовано роль українських громад в різних біфуркаційних точках суспільної самоорганізації українського народу. Обгрунтовано думка про те, що перебуваючи між Сходом і Заходом, зазнаючи зовнішнього впливу, українські землі розвинули свої власні, специфічні світоорієнтації, що вплинуло на соціальні практики їх самоорганізації. Встановлено, що соціальна роль громади розкривається у впливі на процеси державотворення та культурно-цивілізаційної ідентифікації.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*425

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74279 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Сила В. Г. 
Соціальна роль громади в умовах трансформації українського суспільства : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.03 / В. Г. Сила; Житомир. держ. ун-т ім. І. Франка. - Житомир, 2016. - 20 c. - укp.

Досліджено соціальну роль громади як важливого чинника суспільної трансформації. Проаналізовано теоретичні та методологічні засади дослідження громади як комплексного та багатовимірного феномену та системи людських взаємодій з точки зору її філософського змісту. З'ясовано сутність громади як особливої форми соціальної самоорганізації, базового інституту українського суспільства, що забезпечує свою самодостатність і цілісність у процесі історичної еволюції. Доведено, що особливість українського підходу до розуміння громади, порівняно із західною та російською філософською думкою, полягає в особливому статусі громади як світоглядної категорії. Якщо у філософії Заходу зустрічаємо аналіз суспільства та спільноти як чогось самостійного, то в українській філософії - як елементів цілого, особливого роду буття людей, єдністю форми та змісту їх життя. Проаналізовано організаційне та раціонально-впорядковуюче значення громади в нагромадженні соціального капіталу та створенні сприятливого середовища для ефективних суспільних трансформацій на місцевому рівні шляхом самоорганізації та соціальної активізації громадян.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*422

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА425736 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського